Лиерс мачка като гост без Хазуров

Костадин Хазуров остана на резервната скамейка, а неговият Лиерс продължи силната си серия в белгийското първенство и разби с 5:1 като гост аутсайдера Монс. Домакините поведоха с попадение на Матис преди почивката, но през второто полувреме хеттрик на Мбайе Диане и два гола на Антони Ват донесоха убедителната победа на Лиерс, който вече заема 9-о място в таблицата.

Иван Бандаловски пропусна мача на Оуд-Хеверлее срещу Мехелен, завършил 0:0. Този резултат остави тима на българския защитник на 14-а позиция във временното класиране.

По-рано днес Андерлехт се добра до равенство при гостуването на Кортрайк (2:2), но изостава с цели 9 точки от лидера Стандард (Лиеж), който е и с мач по-малко.

КОРТРАЙК - АНДЕРЛЕХТ 2:2
1:0 Кулибали (56)
2:0 Де Смет (69)
2:1 Сирияк (76)
2:2 Полет (90)

СЕРКЪЛ БРЮЖ - БЕВЕРЕН 0:0

ЛОКЕРЕН - ШАРЛЬОРОА 3:1
0:1 Саглик (3)