Левски Боол разгроми КВК Габрово с 3:0 в дербито на Суперлигата (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски Боол постигна 9-та победа в Суперлигата на България. Воденият от италианския треньор Джузепе Лорицио тим би категорично вкъщи вицешампиона КВК Габрово с 3:0 (25:12, 25:23, 25:22) в дербито на 16-ия кръг, играно тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в столицата. Срещата бе изгледана на живо и от националния селекционер на България Камило Плачи.

По този начин "сините" останаха 4-ти във временното класиране с 30 точки след 9 победи и 7 загуби. От друга страна въпреки поражението за КВК Габрово, което бе едва второ от началото на сезона, остана на 2-ро място с 36 точки след 13 победи, 2 загуби и мач по-малко. В следващия кръг Левски гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас), а габровци са домакини на 3-ия в класирането Монтана. Двубоите са в петък (14 февруари) от 18,00 часа.

Първият гейм на срещата започна по-добре за домакините, които поведоха с 5:2 след блок-аут на Симеон Александров, грешка в атака на капитана на габровци Красимир Стефанов и контра през центъра на Иван Латунов. Разликата се запази до 8:5 след сервис в аут на Краси Стефанов от гостите. Преднината на "сините" нарасна на 9:5 след грешка при мрежата на Иван Власев от КВК Габрово и до 11:6 след задържана топка на либерото на вицешампионите Добромир Иванов. Въпреки тайм-аута за наставника на габровци Любомир Герасимов, последваха две блокади на Латунов и Александров и 13:6. До второто техническо прекъсване резултатът стана 16:7 след силна атака на Александров и нов аут на Краси Стефанов. Предимството на Левски стана 19:8 след блок на Смилен Мляков и ас тип "чекмедже" на Александров. В крайна сметка момчетата на италианския наставник Джузепе Лорицио спокойно взеха гейма с убедителното 25:12 след нова успешна атака на Александров и единична блокада на опитния капитан Христо Цветанов.

Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което Левски дръпна със 7:5 след грешка от сервис на габровци и блокада на Смилен Мляков и с 8:6 след отличен блок на Христо Цветанов. Двата тима продължиха равностойно до 12:10, след което "сините" увеличиха преднината си до 14:10 след поредна атака на Мляков и блокада на Иван Латунов. Въпреки смените предприети от Любо Герасимов, резултатът стана 16:11 след мощна контра по правата на Мляков. Постепенно КВК Габрово намали изоставането си до 14:17 след атака в аут на Симеон Александров от домакините и блокада на опитния Костадин Стойков. Независимо от тайм-аута за Джузепе Лорицио, последваха блок на Илиян Георгиев и аут на Александър Симеонов и 17:16. Левски успя да си върне предимството при 20:17 след контри на Мляков и Александров. Играта продължи точка за точка до 22:19, след което "сините" без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:23 след грешка от сервис на Иван Власев от габровския тим.

Третият гейм стартира отлично за Левски, които бързо поведоха с 3:0 след атаки през центъра на Христо Цветанов и Иван Латунов. Въпреки прекъсване за Любо Герасимов и КВК Габрово, разликата нарасна до 8:3 след успешни контри на Смилен Мляков и отново през центъра на Цветанов. Двата тима продължиха равностойно до 12:7, след което габровци намалиха до 12:10 след силна контра и блокада на Станислав Петков. "Сините" моментално си върнаха преднината при 14:10 след атака и блок на Мляков. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:12 след блок-аут на Мляков. Домакините направиха резултата 19:14 в своя полза след отлична единична блокада на Симеон Александров. Вицешампионите от Габрово успяха да стопят изоставането си до 20:18 след успешна атака на Илиян Георгиев и блокада на капитана Краси Стефанов. Независимо от тайм-аута за Джузепе Лорицио, габровският тим стигна до равенство при 20:20 след аут на Александров и блокада на Костадин Гаджанов. Левски веднага си върна преднината при 22:20 след нови две силни атаки на Мляков, след което спечелиха гейма с 25:22 след контра на Александър Симеонов, а с това и мача с 3:0.

ЛЕВСКИ БООЛ - КВК ГАБРОВО 3:0 (25:12, 25:23, 25:22)
ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич, Смилен Мляков, Симеон Александров, Александър Симеонов, Иван Латунов, Христо Цветанов - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров, Красимир Стефанов, Станислав Петков, Костадин Стойков, Костадин Гаджанов, Иван Власев - Добромир Иванов-либеро (Атанас Митев, Илиян Георгиев, Николай Найденов, Красимир Гайдарски)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Снимка: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ БООЛ - КВК ГАБРОВО 3:0 - ТУК!!!