Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Новите нападатели на Хъл съсипаха Съндърланд

Тимът на Хъл Сити стигна до първа победа във Висшата лига през 2014 година, след като записа успех с 2:0 при гостуването си на намиращия се в отлична форма Съндърланд. Головете за отбора на Стийв Брус отбелязаха и двамата му нападатели и нови попълнения на "тигрите" от тази зима Шейн Лонг и Никица Йелавич, които се разписаха в 16-ата и 62-ата минута.

Гостите бяха улеснени в задачата си да стигнат до трите точки, след като Уес Браун от Съндърланд бе изгонен с директен червен картон в 4-ата минута на двубоя. Тогава той спъна откъсващия се сам срещу вратаря Шейн Лонг и бе изгонен от рефера Майк Джоунс, което допълнително обърка плановете на отбора на Густаво Пойет.

Само десет минути след червения картон Лонг откри резултата с глава след избиване на топката от страна на Вито Маноне, който опита да спаси удар на Джейк Ливърмор. След почивката Йелавич също с глава удвои аванса на гостите и подпечата трите точки за "тигрите".

Въпреки загубата Съндърланд остана извън зоната на изпадащите с 24 точки, една повече от Уест Бромич. Хъл пък се изкачи в горната половина на таблицата и зае десетото място, но има само три точки повече от "черните котки".