Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Марчело Липи и шампионът на Азия дадоха урок на Локо (Пд)

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 2:4 от китайския Гуанджоу Евъргранд, който е воден от италианския треньор Марчело Липи и е клубен шампион на Азия. В 15-ата минута нападателят Хау Рун беше изведен сам срещу Йордан Господинов и вкара топката във вратата на българския отбор. След точно половин час игра Елкесон от фаул прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Господинов, и затвърди превъзходството на Гуанджоу.

След почивката пловдивчани достигнаха до две попадения, с които изравниха резултата. Първо в 54-ата минута Тижани Белаид върна едно попадение, а 15 минути по-късно Белаид центрира от корнер и Жозеф Мендес отблизо на празна врата се разписа за 2:2 Четвърт час преди края Гуанджоу достигна до трети гол, а в 87-ата минута китайците оформиха крайното 4:2 след грешка в защитата на българския състав. Следващата контрола на Локомотив е на 8 февруари срещу румънския Динамо (Букурещ).

състав на Локомотив: Господинов, Тодоров, Ас.Георгиев,