Литекс врътна реми с "българския" Амкар (видео)

Лидерът в класирането на "А" група Литекс направи равенство 1:1 с елитния руски Амкар Перм. И двата гола паднаха след почивката само в рамките на две минути. Първо руският тим откри резултата чрез Черенчиков, а само секунди по-късно Армандо Ваюши изравни за "оранжевите".

Срещата започна с динамично темпо от самото начало, но до почивката интересните голови положения липсваха. Двата тима успяха да си разменят по 1-2 удара, но без реална заплаха за вратарите. В 32-та минута ловчанлии създадоха най-опасната ситуация за първото полувреме. Отлична атака премина през Джазула, който изведе Цветанов отляво, но при последвалото центриране Джордан не успя да засече топката във вратата. В 44-та минута Асприля дриблира и стреля, но шутът му облиза страничната греда.

Амкар откри резултата в 67-ата минута, след като футболистите на руския клуб разиграха добре топката в половината на Литекс и оставиха бранителя Иван Черенчиков непокрит в наказателното поле на ловчанлии, за когото не бе проблем да преодолее Евгени Александров от десетина метра за 0:1.

Само минути след попадението в тяхната врата възпитаниците на Златомир Загорчич успяха да отговорят на удара. Армандо Ваюши бе изведен в наказателното поле на руснаците и с плътен удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата му за 1:1. Албанецът овладя отлично дълго подаване от центъра на терена на новото бразилско попълнение Том и с доброто си докосване си осигури възможност да стреля към вратата на Амкар.

В 79-ата минута топката бе изчистена от голлинията от бранител на Литекс. Центриране от корнер бе засечено от футболист на Амкар, който с параболичен удар прехвърли Евгени Александров, но пред голлинията защитник на "оранжевите" спаси вратата си от сигурен гол.

Преди това на два пъти Джордан пропусна да вкара очи в очи с руския страж.

Следващият мач на Литекс в турския курорт Белек също е срещу руски тим. Това е Терек (Грозни), а съперници до края на лагера на отбора в Турция са още Погон (Шчечин) и Ягодина.

Литекс - Амкар 1:1

0:1 -
Игор Пикушчак (65)
1:1 - Армандо Ваюши (67)

Литекс:
Александров, Стр. Попов, Бодуров, Божиков, Горанов, Славчев, Цветков, Цветанов, Джордан, Асприля (в игра по-късно влязоха Манолев, Пл.Николов, Берберович, Руменов, Том, Ваюши, Н.Колев, Манолов, Гълъбов)

Амкар:
Герус, Захари Сираков, Белоруков, Фибел, Ходжаниязов, Гол, Благой Георгиев, Коломейцев, Каюмов, Камеш, Пикущак.