Аталанта разби Наполи, защитата на Бенитес достойна за "Комиците" (видео)

Отборът на Аталанта записа внушителна победа с 3:0 над третия в класирането на Серия "А" Наполи. Две попадения за "нерадзурите" от Бергамо реализира капитанът на тима Херман Денис, а едно добави Макси Моралес. Отбраната на неаполитанците бе под всякаква критика, а слаб мач записа и вратарят Хосе Рейна, на чиято съвест ще тежи първият гол.

Първото полувреме предложи малко емоции на зрителите, като най-интересна бе контузията на лицето, която получи стражът на домакините Андреа Консили. Той се сблъска с колегата си Марио Йепес, в резултат на което вратарят получи лекарска помощ, а защитникът бе заменен. След почивката Наполи получи три шамара от съперниците си.

В 47-ата минута Денис стреля от далечно разстояние, а топката мина под плонжа на Рейна. Испанският вратар определено имаше вина за гола, а грешката му позволи на Аталанта да открие резултата. В 64-ата минута Денис получи пас от… Гьокхан Инлер и останал сам срещу стража на "адзурите" без проблеми направи 2:0. Бъркотията в наказателното поле на отбора на Рафаел Бенитес не свърши. В 70-ата минута Федерико Фернандес се подхлъзна при вратарското поле, което позволи на Моралес да направи 3:0 отдясно.

В средата на второто полувреме белгийската звезда на южняците Дрис Мертенс пробва да съперничи на Леонардо ДиКаприо и Матю Макконъхи в битката за Оскарите, като падна театрално около точката за дузпа пред Консили. Реферът Никола Рицоли правилно показа жълт картон за симулация на крилото. Със загубените точки днес Наполи продължава с неубедителното си представяне напоследък. Така Фиорентина вече е само на три точки от момчетата на Рафа в битката за Шампионската лига.