Стандард с нова крачка към титлата, Бандаловски и компания загубиха от Гент

Стандард (Лиеж) разгроми с 4:0 Серкъл Брюж и продължава уверено да върви към титлата в белгийското първенство. Два гола за изразителния успех отбеляза Миши Бачуаи, а по веднъж се разписаха Имо Езекиел и Пол-Жозе М'Поку. Гостите пък още преди почивката останаха с човек по-малко заради червен картон на Исмаил Н'Диайе.

Стандард не познава вкуса на загубата в 14 поредни мача и има 57 точки. Вторият Андерлехт е с 47 точки, след като вчера изненадващо отстъпи с 0:2 от Лиерс на Костадин Хазуров, а трети е Брюж, който днес едва надви аутсайдера Монс с 2:1 и също има 47 точки.

Бившият защитник на ЦСКА Иван Бандаловски беше титуляр за Оуд-Хеверлее при загубата с 0:2 от Гент като гост. Българинът получи жълт картон след почивката, когато паднаха и двата гола. Техни автори станаха Никлас Педерсен и Ервин Зуканович.

В класирането отборът на Бандата е на 14-о място с 22 точки.