Последният в Бундеслигата изпоти Борусия Д (видео)

Финалистът в Шампионската лига Борусия (Д) се измъчи при гостуването на последния в Бундеслигата Айнтрахт (Брауншвайг), но изтръгна победата с 2:1 в двубоя от 19-ия кръг. Така Борусия се доближи само на точка от втория в класирането Байер (Леверкузен), който е и с мач по-малко.
Домакините от Брауншвайг започнаха много активно двубоя и притиснаха съперника, но гостите се бранеха добре. Постепенно дортмундци овладяха инициативата и бързо стигнаха до гол. Роберт Левандовски проби отляво и успя да центрира технично на Пиер-Емерик Обамеянг, който с глава отблизо откри.

Домакините започнаха с ожесточен натиск през втората част, който даде резултат в 52-ата минута. Бенямен Кесел успя да засече една топка в мрежата след сериозно рабъркване пред вратата на Райнер Вайденфелдер. Радостта на домакините обаче трая много кратко. Вездесъщият в този мач Обамеянг от 15 метра хладнокръвно се разписа и донесе победата на своя тим. В края на мача Борусия Дортмунд можеше да увеличи преднината си, но Хенрих Мхитарян уцели страничната греда.