Хюстън победи Сан Антонио

Дуайт Хауърд отбеляза 23 точки, а Терънс Джоунс добави други 21 при победата на Хюстън с 97:90 срещу Сан Антонио Спърс в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Успехът е още по-сладък за Рокетс, защото те губеха с 15 точки през първото полувреме, преди да отбележат общо 33 само за третата четвъртина и да обърнат мача.

Борис Диав записа личен рекорд за сезона с 22 точки за Спърс, като той реализира повечето си стрелби през силната първа половина на мача за отбора от Сан Антонио. Тони Паркър направи слаб мач с едва 17 точки, но той беше "засенчен" от Тим Дънкан, който завърши с 12. Слабата успеваемост под коша беше в основата на поражението, което можеше да бъде избегнато в края на мача, когато Спърс се доближиха на две точки от съперника при 88:90.

Това обаче не се случи и финалната сирена прозвуча при аванс за Рокетс. От състава на отбора от Хюстън отсъстваше водещият реализатор на тима Джеймс Хардън, който отбелязваше средно по 24 точки на мач от началото на сезона в НБА. Той страда от фрактура на палеца на лявата ръка.

Лидерът в НБА Индиана сложи край на серия от пет поредни гостувания с впечатляващ успех със 104:92 над Лос Анджелис Лейкърс. Дейвид Уест завърши срещата с 19 точки, а Ланс Стивънсън - с 15 пункта и 14 спечелени борби. Слаб мач изигра избраният в идеалния отбор на конференцията Пол Джордж, който отбеляза едва 14 точки при незавидно нисък коефициент в стрелбата.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати от редовния сезон:

Кливланд - Ню Орлиънс 89:100
Детройт - Орландо 103:87
НЙ Никс - Бостън 114:88
Хюстън - Сан Антонио 97:90
Портланд - Мемфис 81:98
Голдън Стейт - Вашингтон 85:88
ЛА Лейкърс - Индиана 92:104