Монако срази Марсилия и диша във врата на ПСЖ (видео)

Монако постигна много ценна победа в дербито срещу Олимпик Марсилия и съкрати изоставането си от лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен само на 3 точки. Макар и без контузената си звезда Радамел Фалкао, тимът от Княжеството изигра силен мач и се наложи с 2:0. Головете за "монегаските" бяха дело на Валер Жермен и  Еманюел Ривиер във всяко от полувремената.

Монако беше по-добрият отбор и можеше да поведе в самото начало, но удар на Ривиер беше спасен от Стив Манданда. Стражът на Марсилия се прояви блестящо и малко по-късно, когато парира изстрел на десния бек Андреа Раджи.

Натискът на тима на Калудио Раниери даде резултат в 41-ата минута. Жерман се пребори със Сюлейман Диавара и простреля Манданда. Малко след почивката нова хубава комбинация на Монако завърши с втори гол. Този път пасът бе на Жофри Кондогбия, а завършващият удар на Ривиер.

Марсилия имаше шанс да намали чрез резервата Сабер Хелифа, но от чиста позиция той прати топката в аут. По този начин марсилци останаха на 9-о място в класирането.