Лион отново е във форма

Отборът на Лион продължава с добрата си серия в Лига 1. "Хлапетата" не срещнаха особени проблеми с Евиан Тонон-Гайяр в мач от 21-ия кръг на френския шампионат и победиха с категоричното 3:0. По този начин Лион вече седем мача няма загуба в първенството и вече се доближава до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Резултатът бе открит от Бафетимби Гомис в 20-ата минута, който не остави шансове на Бертран Лаке с хубав удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Евиан остана с човек по-малко, след като Джонатан Менса си изкара наведнъж два жълти картона. Секунди преди края на първото полувреме Лион поведе с 2:0. Кевин Бериго загуби топката в собствената си половина и Александре Лаказет остана сам срещу вратаря и технично го прехвърли. През втората част домакините контролираха спокойно мача и стигнаха до нов гол в 76-ата минута. Джими Бриан подаде на Лаказет на празна врата и крилото оформи крайното 3:0.

Така Лион събра 34 точки и вече заема пето място в подреждането. Евиан пък остава на границата на опасната зона с 21.