Аячо пропусна да възроди надеждите си за спасение

Отборът на Аячо изпусна победата при домакинството си на Сошо в последната секунда на срещата, след като допусна изравняване 1:1 в 93-ата минута. Бенжамен Андре бе открил за корсиканците още в началото на срещата от 22-ия кръг на Лига 1, а точно преди последния съдийски сигнал Венсан Ногейра даде точка на Сошо.

Освен поделените точки, двата тима поделят и съдбата си на основни претенденти за изпадане. Аячо остава последен с десет точки, а Сошо предпоследен с 12.

Другият тим в опасната зона Валансиен успя да вземе точка при домакинството си на Лориен. Салиу Кис си отбеляза автогол малко преди почивката, но резервата Грегори Пужол изравни за Валансиен през второто полувреме. Валансиен е с 18 точки на 18-а позиция, докато "мерлузите" са десети с 31.

Нант и Реймс не си отбелязаха гол и мачът помежду им завърши 0:0. "Канарчетата" са пети с 33 точки, а днешният им съперник една позиция по-надолу със същия актив.