Пропадането на Бетис продължава (видео)

Бетис продължава свободното падане в Примера дивисион. Тимът от Севиля загуби при годтуването на Селта във Виго с 2:4 в изтеглен мач от 21-ия кръг и се закова на дъното в класирането на цели осем точки от спасителния бряг. Разликата може да нарасне, тъй като Алмерия е с мач по-малко.
Двубоят започна отлично за гостите. Рубен Кастро откри в 17-ата минута. Преднината на Бетис обаче беше бързо заличена. С голове на Фабиан Ореяна (22, 39), Шарлиз (31) и Нолито (73) домакините постигнаха пълен обрат.  Кастро вкара втория гол за Бетис в 79-та минута, но гостите няма сили за нищо повече.
Бетис завърши мача с човек по-малко, след като Седрик бе изгонен с директен червен картон в първата минута на добавеното време на срещата, след като влезе много грубо в краката на Рафиня.