Локо (Пд) гази в Испания

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна убедителна победа във втората си контрола по време на лагера в Марбея. "Черно-белите" надделяха с 3:0 над латвийския Юрмала. Монталво си отбеляза автогол в 39-ата минута след центриране на Здравко Лазаров, а Дани Кики се разписа в 57-ата. В 80-ата минута Мартин Камбуров от дузпа реализира трето попадение.

Това бе първи успех за момчетата на Александър Станков през 2014 г. В предишния си мач в испанския курорт "смърфовете" направиха 1:1 с унгарския Видеотон. По-рано през този месец те отстъпиха на ПСВ Айндховен и направиха хикс с Шанхай.

Срещата започна на бавни обороти и през първата част интересните положения почти липсваха. Все пак в 39-ата минута пловдивчани имаха късмета да поведат. Лазаров бе повален и сам се нагърби с изпълнението на свободния удар. Електричката изсипа топката в наказателното поле, където Монталво игра първи с нея, но я заби в собствената си врата.

През втората част играчите на Локомотив бяха доста по-убедителни. В 57-ата минута Станислав Маламов проби по левия фланг и сервира кълбото на Кики, който с много точен изстрел опъна мрежата на латвийците за 2:0.

180 секунди по-късно съперникът бе близо до почетно попадение, но Абот, който бе изведен сам срещу Кирил Акалски, нацели напречната греда с хубавия си прехвърлящ удар.

В оставащите минути до последния съдийски сигнал "черно-белите" диктуваха събитията, но Кики направи сериозен пропуск, а гол на Йордан Тодоров бе отменен. В 80-ата минута Камбуров бе повален в наказателното поле и сам превърна отсъдената дузпа в гол за крайното 3:0.

Наставникът Александър Станков използва всички налични полеви играчи в мача. Единствено Йордан Господинов не записа игрови минути и шанс за изява през всичките 90 минути получи Акалски.

ЛОКО (ПД) - ЮРМАЛА 3:0
1:0 Монталво (39-авт.)