Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ники Пенчев и Ресовия напред в плейофите на ШЛ след второ 3:1 над Кнак

Волейболният национал Николай Пенчев и шампионът на Полша Асеко Ресовия (Жешув) продължават напред в Шампионската лига. Воденият от треньора Анджей Ковал надделяха като гости над белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:1 (25:18, 26:28, 25:16, 25:18) в мач-реванш от Плейофи 12, игран тази вечер.

Така след два успеха с по 3:1 гейма Ники Пенчев и компания се класираха за Плейофи 6, където ще срещнат друг полски тим - Ястрежебски Венгел (Ястрежебие), който елиминира шампиона на Франция Тур. Първата среща ще бъде между 4-ти и 6-ти февруари, а реваншът седмица по-късно.

Ники Пенчев влезе в игра като резерва в началото на четвъртия гейм на мястото на капитанът Алех Акрем. Българският национал се отчете с 5 точки (1 ас, 44% ефективност в атака, 75% позитивно и 50% перфектно посрещане) Най-полезен за Ресовия стана именно излезлият от игра Алех Акрем с 15 точки (3 аса, 75% ефективност в атака, 75% позитивно и 58% перфектно посрещане), а Давид Конарски добави 12 точки (1 ас и 55% ефективност в атака) за победата. Над всички за Кнак бе Хендрик Тюрлинкс със 17 точки (1 блок и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.
КНАК: Хендрик Тюрлинкс 17, Йопе Паулидес 9, Пиетер Кулман 10, Матайс Верханеман 8, Гершан Клаес 8, Ееми Тервапорти 3 - Щайн Дейонкхеере-либеро (Томас Русо 3, Рубен Ван Хиртум 2, Щайн Д'Хулст, Арно Ван Де Велде, Ловие Щюр-либеро 1)
Старши-треньор: Емил Русо
РЕСОВИЯ: Давид Конарски 12, Пьотър Новаковски 9, Гжегож Кошок 14, Алех Акрем 15, Фабиан Джизга 1, Петер Вереш 8 - Кжиштоф Игначак-либеро (Лукаш Тихачек, Йохен Шьоопс 4, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 5, Лукаш Перловски 9)
Старши-треньор: Анджей Ковал.