100 години ски спорт в България

По-Ортез и Гларуса загубиха от АСВЕЛ

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, допусна загуба в 16-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. По-Ортез отстъпи като гост от АСВЕЛ с 66:97 (14:26, 12:34, 18:16, 22:21) точки. Гостите изиграха слабо първото полувреме, а след това не успяха да наваксат.

Николов игра 17 минути като резерва и се отличи с 3 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка.

По-Ортез е на 13-о място в класирането с 6 победи и 10 поражения от началото на първенството.

Красния Криля, с Филип Виденов, постигна победа във втория си мач от турнира ЕвроЧалъндж. Руснаците гостуваха на румънския Газ Метан и спечелиха с 80:77 точки. Виденов игра 38 минути и се отличи с 14 точки, 4 борби, 3 откраднати топки и 1 асистенция. Руският тим е с победа и загуба на трето място в група "I".