Нефтохимик 2010 се справи с Монтана

Отборът на нефтохимик 2010 (Бургас) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при домакинството на Монтана 2003 с 67:57 в среща от XV кръг на родното първенство.

Борислава Христова беше най-резултатна за победителките и записа срещу името си 15 точки и 9 борби, Лорън Бел и Мария Цанкова добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Глория Браун се отличи с „дабъл-дабъл” – 11 точки и 17 борби.

Биляна Павичевич беше най-резултатна за Монтана с 21 точки и 10 борби, а Олена Самбурска и Милена Томова вкараха съответно по 13 и 10 точки, като последната овалдя и 13 борби.

Баскетболистките на Нефтохимик контролираха играта през първото полувреме, като за 20 минути игра момичетата на Петко Маринов успяха да си осигурят двуцифрен аванс – 38:27. След почивката гостенките от Монтана опитаха всичко по силите си, за да се върнат в мача и да потърсят обрат, но силите им не стигнаха и в крайна сметка бургазлийки взеха победата – 67:57.