Яловият в Милан Матри изригна с голове и асистенция за Фиорентина (видео)

Нападателят на Фиорентина Алесандро Матри записа мечтан дебют за "виолетовите". Играчът, който носи фланелката на "виолетовите" като преотстъпен от Милан, вкара два гола и асистира за третия при победата с 3:0 над Катаня в Сицилия. Припомняме, че през лятото миланският гранд плати за Матри 11 милиона евро на Ювентус, като футболистът бе представен като подарък за треньора Масимилиано Алегри от вицепрезидента на "росонерите" Адриано Галиани. На "Сан Сиро" обаче голаджията записа едва един гол в 15 срещи, заради което преди няколко дни бе трансфериран в тима от Флоренция.

Днес Матри подаде за гола на Матиас Фернандес в 25-ата минута, а след това до края на първото полувреме мушна две попадения в мрежата на Алберто Фризон. Така за 45 минути атакуващият играч записа повече, отколкото в Милан за цял полусезон. След почивката домакините опитаха да се върнат в мача, но момчетата на Винченцо Монтела не допуснаха изненади. Близо до гола в средата на втората част бе Себастиан Лето, но аржентинецът се размина с радостта. С победата днес Виола събира 40 точки и вече е само на три от третия в класирането Наполи. Катаня пък е на дъното в италианския елит.