Хазуров донесе точка на Лиерс срещу Брюж с късен гол

Българският нападател на Лиерс Костадин Хазуров се превърна в герой, като отбеляза изравнителното попадение за своя тим при равенството 1:1 срещу Брюж в среща от 22-ия кръг на белгийското първенство. Голаджията се появи в игра като смяна в 81-ата минута на мястото на Хосам Гали и в добавеното време на мача се възползва от подаване на Свинкелс и прати топката в мрежата на гостите, като така донесе точката на своя отбор. Преди това Виктор Васкес бе дал преднина на Брюж в 51-ата минута, но гостите не успяха да удържат победата.

В другия мач с българско участие в този кръг Оуд-Хеверлее загуби като гост на Шарлероа. Иван Бандаловски изигра пълни 90 минути за гостите, но не успя да помогне на своя тим да постигне нещо повече в мача. И двата гола за домакините паднаха в края на мача като Гнохере откри резултата в 84-ата минута а Неескенс Кебано довърши съперника в добавеното време.

След тези срещи Лиерс се намира на 9-ата позиция в класирането с 27 точки, докато Оуд-Хеверлее е на предпоследното 15-то място с 19 точки. Лидер е Стандарт (Лиеж) с 51 точки.