Азаренка мачка в третия кръг в Мелбърн (резултати)

Поставената под номер 2 в основната схема и миналогодишна победителка Виктория Азаренка се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Представителката на Беларус записа категоричен успех с 6:1, 6:0 срещу 49-ата в световната ранглиста Ивоне Мойсбургер (Австрия). Така в следващата фаза в Мелбърн Азаренка ще се изправи срещу номер 13 в схемата Слоун Стивънс (САЩ).

Световната номер 2 ръководеше случващото се на корта от началото до края на мача срещу Мойсбургер. Вика даде само един гейм на съперничката си в първия сет и така спечели частта след 37 минути игра. Във втората част тенисистката от Беларус се нуждаеше от само 23 минути и така след общо час Азаренка си заслужи място в четвъртия кръг на Australian Open.

Бившата лидерка в световната ранглиста завърши срещата с 20 печеливши удара и 13 непредизвикани грешки. При австрийката тези показатели бяха съответно 5 и 18. Двойните грешки на Мойсбургер бяха 5 - с три повече от тези на Азаренка.

Срещи от третия кръг в женската схема на Откритото първенство на Австралия по тенис:
2-Виктория Азаренка (Беларус) - Ивоне Мойсбургер (Австрия) - 6:1, 6:0
3-Мария Шарапова (Русия) - 25-Ализа Корне (Франция) - 6:1, 7:6(6)
5-Агниешка Радванска (Полша) - 29-Анастасия Павлюченкова (Русия) - 5:7, 6:2, 6:2
8-Йелена Янкович (Сърбия) - Куруми Нара (Япония) - 6:4, 7:5
Гарбине Мугуруса Бланко (Испания) - 10-Каролин Вожняцки (Дания) - 4:6, 7:5, 6:3
11-Симона Халеп (Румъния) - Зарина Дияс (Казахстан) - 6:1, 6:4
13-Слоун Стивънс (САЩ) - Елина Свитолина (Украйна) - 7:5, 6:4
20-Доминика Цибулкова (Словакия) - 16-Карла Суарес Наваро (Испания) - 6:1, 6:0