Безупречен Федерер на 1/8-финал в Мелбърн

Четирикратният шампион и поставен под №6 Роджър Федерер продължава с отличното си представяне на Australian Open. 32-годишният швейцарец разби с 6:2, 6:2, 6:3 руснака Теймураз Габашвили и се класира за 1/8-финалите без загубен сет. Федерер преминава в четвъртия кръг в Мелбърн за 13-и пореден път в кариерата си. Носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" и дългогодишен лидер в световната ранглиста вече има 71 победи и 10 загуби на Откритото първенство на Австралия, като в последните три години отпада на 1/2-финалите.

Срещу Габашвили Федерер спаси и 5-те брейкпойнта, които се откриха пред руснака, като реализира 5 пробива от 14 възможности в двубоя и надигра съперника си след 1 час и 41 минути. Федерер ще играе на 1/8-финалите с победителя от изцяло френския сблъсък между Жо-Вилфред Цонга и Жил Симон.