Иванович победи Стоусър в мач с много обрати

Бившата номер едно в света Ана Иванович постигна трудна, но много сладка победа в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Сръбкинята се наложи над представителката на домакините Саманта Стоусър, която в предишния мач отстрани първата ни ракета Цветана Пиронкова, с 6:7(8), 6:4, 6:2 за 2 часа и 14 минути игра.

Срещата беше изпълнена с много обрати и красиви отигравания. В първия сет Стоусър първа стигна до пробив и имаше възможност да затвори сета още при подаване на Иванович. След като на два пъти при сервис за сръбкинята съдиите отсъждаха аут, "ястребовото око" показа грешка и впоследствие Ана спаси подаването си. Когато сервира за спечелване на сета, Стоусър имаше четири сетбола, но Иванович спаси всичките, а след това направи и пробив. Стигна се до тайбрек, в който шампионката от "Ролан Гарос" от 2008 година поведе с 6:3, но загуби четири последователни точки. При 8:7 за австралийката срещата бе прекъсната заради силен дъжд. След подновяването на играта Иванович спаси нов сетбол, но загуби следващите два разигравания и така сетът приключи при резултат 7:6 и 10:8 в тайбрека.

Във втората част бившата номер едно в света направи един пробив и запази преднината си до края на сета, за да изравни резултата. В решителния трети сет Иванович успя да пробие подаванията на опонентката си в петия и седмия гейм, а когато при 5:2 сервира за мача, силният й начален удар помогна да сложи точка на срещата.

На 1/8-финалите Иванович ще има тежката задача да премери сили със световната номер едно Серина Уилямс, която до момента няма загубен сет в Мелбърн.