Кевин Дюран и Реджи Джаксън поведоха Оклахома Сити към обрат

Кевин Дюран отбеляза 36 точки, а Реджи Джаксън добави други 23 при победа на Оклахома Сити със 104:92 срещу Хюстън в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Тъндър използваха много добра серия в третата част от мача и заличиха дефицит от 12 точки, за да започнат последната четвъртина с равенство.

Двата тима играха дълго време кош за кош, но 4 минути преди сирената Оклахома Сити стигна до серия от 7:0 с пет точки на Джаксън, с което мачът приключи. Ласн Стивънсън отбеляза рекордните в кариерата си 28 точки, а Пол Джордж наниза 25 при победата на Индиана със 117:89 над Ню Йорк Никс. Пейсърс стигнаха до трета поредна победа в НБА и общо девета като домакини, с което останаха начело на лигата преди началото на плейофите.

Индиана води с четири победи срещу Маями в надпреварата за първото място на изток. Джо Джонсън отбеляза 26 точки през първото полувреме при победа на Бруклин със 127:110 над Атланта. Той добави още три пункта през втората част, а Андрей Блач завърши с "дабъл-дабъл" при 20 точки и 14 спечелени борби.