Дел Потро се сбогува с Мелбърн

Петият в световната ранглиста Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Миналогодишният четвъртфиналист загуби от испанеца Роберто Баутиста Агут с 6:4, 3:6, 7:5, 4:6, 5:7 след почти четири часа игра. Агут, който е 62-и в класацията на АТР, за първи път достигна до трети кръг на турнира от Големия шлем в Мелбърн. Испанецът стигна до обрат от 1:2 сета. Той проби в деветия гейм на четвъртата част, след което изравни резултата при собствения си сервис. В решаващия пети сет Агут отново спечели подаването на съперника си за 6:5, а веднага след това показа здрави нерви и не трепна, когато сервираше за мача. Дел Потро завърши с 28 аса, но Агут направи 72 печеливши удара срещу 53 на аржентинския си съперник.

За място в четвъртия кръг испанецът ще се изправи срещу французина Беноа Пер, който направи пълен обрат и стигна до крайния успех над Ник Киргиоз (Австралия) с 6:7(5), 6:7(5), 6:4, 6:2, 6:2 след 3 часа и 20 минути игра.