Надал и Федерер с убедителни победи

Световният номер едно Рафаел Надал се класира без проблеми за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като се наложи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Танаси Кокинакис. Испанецът победи с 6:2, 6:4, 6:2 за 1 час и 53 минути игра. Шампионът от 2009 година не допусна нито един пробив в срещата. Самият той реализира пет и наниза седем аса.

Носителят на 17 титли от Големия шлем Роджър Федерер също продължава напред след рутинна победа над Блаз Кавчич (Словения) с 6:2, 6:1, 7:6(4). Швейцарецът бе абсолютно категоричен в първите два сета, но в третия така и не успя да стигне до пробив. Така мачът се реши в тайбрек, започнал с минипробив за словенеца. След като поведе с 3:0 обаче той загуби шест последователни разигравания и Федерер приключи срещата след 1 час и 47 минути игра.

Поставеният под номер 16 Кей Нишикори също се класира за третия кръг на Australian Open, след като победи с 6:1, 6:1, 7:6(3) Душан Лайович (Сърбия) в голямата жега, която мъчи всички в Мелбърн. Световният номер 10 Жо-Вилфред Цонга (Франция) пък постигна успех над бразилеца Томаш Белучи със 7:6(6), 6:4, 6:4. В 5-сетов трилър, продължил близо 4 часа, американецът Доналд Йънг отстрани 24-я в схемата Андреас Сепи (Италия) с 6:4, 2:6, 6:3, 4:6, 7:5.