Троа се справи с Евиан и продължава на полуфинал за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Троа се класира на 1/2-финал в турнира за Купата на Лигата във Франция, след като надигра с 3:1 тима на Евиан в днешния сблъсък между двата отбора.

Бенджамин Ниве и Гислан Гимбер дадоха преднина от два гола за домакините с точни удари в 33-ата и 44-ата минута. През втората част гостите върнаха едно попадение и интригата в мача в 69-ата минута чрез Кларк Нсикулу. В добавеното време на мача обаче домакините стигнаха и до трето попадение чрез Жеан и окончателно подпечата победата си в двубоя.

Така Троа продължава напред и вече очаква следващия си съперник, докато Евиан отпада на този етап от турнира.