Петев с нова победа в Кипър

АЕЛ Лимасол постигна лека и очаквана победа, като в среща от 16-ия кръг на кипърското първенство разгроми Еносис Паралимни с 4:1. Така футболистите на българския треньор Ивайло Петев остават на върха в класирането с 37 точки и той продължава да бъде непобеден в първенството. На второ място пордължава да бъде Аполон (Лимасол) с 35 след победата с 4:2 като гост на Омония днес. Ермис Арадипу разгроми Докса Катокопия с 5:1. Монтейро откри резултата в 11-ата минута за АЕЛ, а само 60 секунди след това дебют с гол отзнаменува новото попълнение Андрия Калуджерович. Два гола добави водещият реализатор на първенството Орландо Са, а между тях в 23-ата минута Михалис Занету вкара почетния гол за гостите.

В следващата седмица на АЕЛ предстоят две много тежки изпитания. Другата седмица имат домакинство на Омония, а в сряда 22-и януари приемат Апоел в реванш за купата на страната.