"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Богомил Аначков дебютира за Префаксис с победа

Богомил Аначков най-после получи административно разрешение да работи в Белгия и това му позволи да направи своя официален дебют за отбора на Префаксис (Менен), в който е картотекиран още от началото на сезона.  В среща от деветия кръг на мъжкото първенство на Белгия, Префаксис надигра като гост Хент (Гент) с 3:1 (18:25, 25:12, 25:16, 25:20). Аначков влезе в игра от ъгъла само през третия гейм и се разписа като реализатор при единствената възможност за атака, която получи.

Във временното класиране тимът от Менен се намира на четвърто място с 16 точки от пет победи и четири загуби, изоставайки на 7 точки от водача Кнак (Руселаре) и само на 2 от другия гранд – Нолико (Маасейк), който се намира на втора позиция.  В следващия кръг Аначков и съотборниците му посрещат Варем (Варем) на 18 януари.