Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Челси пребори "тигрите" и излезе на върха в Премиър лийг (видео)

Челси победи Хъл Сити с 2:0 на негостоприемния "Кей Си Стейдиъм", като благодарение на успеха селекцията на Жозе Моуриньо излезе на първо място във временното класиране на Премиър лийг.  Еден Азар (56') и Фернандо Торес (87') донесоха четвъртата поредна шампионатна победа на лондончани.

През първото полувреме Чех изби силен изстрел на Ливърмор, а в 26-ата минута грешка на Джон Тери доведе до най-чистото положение до момента. Ударът на Яник Сагбо обаче мина встрани от вратата. В 34-ата минута гостите създадоха първата голова възможност в свой актив, когато Еден Азар намери добре Оскар в наказателното поле, но Алън Макгрегър спаси шут на бразилеца от около десетина метра. В последната минута на първата част стражът на домакините изби и коварно изпълнен от Давид Луиш пряк свободен удар.

В 57-ата минута Еден Азар откри резултата. Давид Луиш намери Ашли Коул на границата на наказателното поле, левият бек продължи с пета към белгиеца, който в типичния си стил премина между няколко бранители на Хъл и с хубав изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Макгрегър. Три минути преди края Фернандо Торес сложи точка на спора с втори гол. Испанецът проби сам отляво и стреля в близкия ъгъл за крайното 0:2.

С успеха Челси излезе на първо място във временното класиране, пред Арсенал и Манчестър Сити. "Гражданите" ще изиграят своя мач от кръга утре, докато "артилеристите" - в понеделник.