Удинезе изхвърли Интер за купата пред погледа на Вутов (видео)

Удинезе сътвори първата сензация от 1/8-финала за Купата на Италия, като отстрани гранда Интер. "Зебрите" се наложиха с минималното 1:0 на своя стадион "Фриули", но това бе напълно достатъчно на тима да се класира в следващата фаза на турнира. Единственият гол в мача отбеляза бразилецът Майкосуел в 32-ата минута. Срещата пък бе изгледана на живо от новото попълнение с тима от Удине Антонио Вутов.

Още в началото на мача Удинезе започна активно и в 6-ата минута Николас Лопес стреля встрани от вратата. След това и Майкосуел имаше добър шанс, но не бе точен. В 24-ата минута пък Интер създаде първата си по-сериозна голова опасност, но Диего Милито стреля в ръцете на вратаря. Домакините обаче продължиха да действат активно и в 32-ата минута Майкосуел засече хубаво центриране в наказателното поле и откри резултата - 1:0.

Последваха минути на натиск на Интер и Юто Нагатомо отправи удар, който бе спасен от вратаря. Няколко минути по-късно обаче "зебрите" имаха нова възможност чрез Лопес, който стреля покрай вратата.

Втората част бе още по-динамична, като Интер опита да вдигне оборотите, но и Удинезе дебнеше всяка възможност да контраатакува. В 52-ата минута Здравко Кузманович отправи опасен удар, но вратаря спаси. Веднага след това пък Джампиеро Пинци стреля встрани от вратата на гостите. В 59-ата минута Матео Ковачич пробва бдителността на вратаря, но ударът му бе спасен, в 65-ата минута обаче и Хуан Пабло Карисо трябваше да се намесва след изстрел на Николас Лопес.

С напредване на времето Интер ставаше все по-нетърпелив в търсене на гола, като удари към вратата на съперника отправиха Фреди Гуарин, Рикардо Алварес, Валтер Самуел и Юто Нагатомо, но без успех.

В крайна сметка Удинезе удържа крехката си преднина и продължава напред в турнира, докато Интер безславно отпада. В следващата фаза "зебрите" очакват победителя от срещата между Милан и Специя.

Удинезе - Интер 1:0
1:0 Майкосуел (32)