ПСВ не остави никакъв шанс на Локо (Пд) (видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и ПСВ Айндховен завършиха при резултат 0:3 в полуфинална среща от приятелския турнир "Маспаломас 2014" в Испания. Нарсинг (38), Йозефсон (66) и Депай (81) отбелязаха головете. Грандът от Холандия не остави шанс на родния тим и донякъде преодоля българския си кошмар, след като през есента отстъпи два пъти на Лудогорец в Лига Европа.

Така в събота "смърфовете" ще играят с Шанхай за третото място в състезанието, а ПСВ и германския Аугсбург ще определят победителя в турнира. Представителят на Бундеслигата надви с 3:1 китайците в първия полуфинал, който бе игран вчера.

Двубоят бе първи за момчетата на Александър Станков през зимната подготовка. Те започнаха тренировки преди няколко дни и логично бяха далеч от най-добрите си изяви през есента.

Мачът в Лас Палмас започна с натиск на холандския гранд. Териториалното им превъзходство в първите минути обаче доведе до само един точен удар към вратата на Йордан Господинов, но опитният страж отрази. "Филипсите" стигнаха и до няколко корнера, но и те не им донесоха успех.

През първата част пловдивчани успяха да стигнат едва до един корнер пред вратата на съперника, но без да застрашат Титон.

Силните изяви на играчите в червено и бяло продължиха и в 32-ата минута Бакали премина няколко футболисти на Локомотив и стреля, но не бе точен. Шест минути по-късно логичното се случи и ПСВ поведе. Аймен Белаид не съумя да изчисти центриране отдясно, след което и Александър Тунчев не бе в състояние да поправи грешката му и Нарсинг от няколко метра стреля покрай Господинов за 0:1.

Холандският тим продължи да доминира и през втората част. В 66-ата минута пас в дълбочина разкъса "черно-бялата" отбрана, след което Бакали намери Йозефсон на границата на вратарското поле и за резервата бе лесно да вкара второто попадение в двубоя.

Останалите влезли след почивката футболисти на ПСВ също демонстрираха голямо желание за игра и атаките към вратата на "смърфовете" продължиха. Неточен изстрел на Бренет и добра намеса на Господинов предотвратиха временно третото попадение. В 81-ата минута обаче Мемфис Депай преодоля Асен Георгиев и с плътен удар по земя направи резултата класически.

ЛОКО (ПД) - ПСВ 0:3
0:1 Нарсинг (38)
0:2 Йозефсон (66)
0:3 Депай (81)

ЛОКО (ПД): Господинов, Тодоров, Тунчев, А.Белаид, Фераресо, Ндайе, Казнаферис, Т.Белаид, Кики, Гади, Камбуров (Якимов, Мендес, А.Георгиев, Марков, Йовчев, Илиадис, Маламов)

ПСВ: Титон, Тамата, Хендрикс, Кох, Бренет, Махер, Шаарс, Парк, Бакали, Локадия, Нарсинг (Вилемс, Хилйемарк, Йозефсон, Брума, Флют, Депай)

снимка: psv.nl