Лука Тони изстреля Верона в зона "Европа" (видео)

Великолепното представяне на Верона в калчото продължи с отлична победа с 3:1 при гостуването на Удинезе в двубой от 18-ия кръг. Два гола за успеха реализира неостаряващият Лука Тони (8', 39'), един добави резервата Хуан Мануел Итурбе (70'), а Роберто Перейра (43') беше точен за домакините. Десетата победа от началото на сезона изстреля Верона до зона "Европа" преди късния мач между Лацио и Интер. Николай Михайлов, който трябва всеки момент да премине в друг клуб, дори не беше в групата на отбора от Града на Ромео и Жулиета.

Момчетата на Андреа Мандорлини изнесоха поредния си силен двубой и затвърдиха отличните впечатления, които оставят от началото на сезона. Аплодисменти заслужава и Лука Тони, който само след няколко месеца ще навърши 37 години. Това обаче не му попречи да бъде над всички на "Фриули", като от началото на сезона вече има девет попадения и три асистенции на своята сметка. Още в 8-ата минута бившият национал на Италия наказа грешка на Душан Баста и гостите поведоха с 1:0. В 39-ата минута нападателят се измъкна на ръба на засадата след пас на Ромуло и матира Желко Бъркич за втори път - 0:2.

Удинезе се върна в играта с красиво изпълнение на аржентинеца Роберто Перейра точно преди почивката, но в 70-ата минута сънародникът му Итурбе реши всичко с гола си за 3:1 за гостите. Преотстъпеният от Порто младок се възползва от нов гаф в отбраната на домакините и трите точки отлетяха за Верона.

Поражението е десето за "фриуланите" и те остават на фаталната 13-а позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver