Челси се справи с Дарби и продължава напред за ФА Къп (видео)

Челси победи с 2:0 Дарби Каунти като гост и без особени проблеми се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, където лондончани ще срещнат Стоук Сити на "Стамфорд Бридж". Джон Оби Микел (66') и Оскар (71') донесоха успеха на "сините" след почивката.

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо бе заложил на силен стартов състав, в който като титуляри започнаха Вилиан и Оскар, а на върха на атаката бе Самуел Ето'о. Хуан Мата остана на резервната скамейка за началото, както и Петер Чех, Еден Азар и Фернандо Торес.

Най-доброто положение за гостите преди почивката дойде в добавеното време на първата част, когато изстрел на Рамиреш срещна гредата. Иначе Оскар отправи няколко добри удара от дистанция, а Ето'о излезе в чиста позиция, но се забави и не успя да открие.

В 66-ата минута Джон Оби Микел откри резултата, след като засече с глава остро центриране на Вилиан от пряк свободен удар. Това бе и едва четвърти гол на нигериеца в 300 мача за Челси. В 72-ата минута Оскар реши всичко с втори гол. Гостите изпълниха тъч в половината на Дарби, след който Азар намери бразилеца. С плътен шут Оскар затрудни Лий Грант, който се намеси лошо - 0:2.

До края Торес пропусна още две чудесни възможности, а удар на Рамиреш отново срещна гредата. Шварцер пък спаси опасен изстрел на Мартин.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!