Петев измъкна равен от шампиона и остава лидер в Кипър (видео)

Отборът на АЕЛ (Лимасол), където старши-треньор е Ивайло Петев завърши наравно 2:2 с шампиона на Кипър АПОЕЛ (Никозия) в мач от 14-ия кръг на шампионата на страната.

Гостите откриха резултата още е шестата минута чрез Хорхе Филипе Монтейро, но в средата на първата част само за три минути домакините обърнаха резултата. Ветеранът Статис Алонефтис изравни в 26-ата, а след това Густаво Мандука направи 2:1 от дузпа. В 34-ата минута обаче Орландо Са върна равенството. През втората част и двата тима имаха шанс за победен гол, но не успяха. АЕЛ доигра мача с човек по-малко, след като Естебан Сакети бе изгонен в 81-ата минута.

По този начин Петев и компания запазиха лидерската си позиция. АЕЛ е първи с 34 точки, докато вторият Аполон (Лимасол) е с две точки по-малко. Днешният съперник на тима на българина пък е трети с 30.

АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) - АЕЛ (ЛИМАСОЛ) 2:2
0:1 Монтейро (6)
1:1 Алонефтис (26)
2:1 Мандука (29-д)