Реал Мадрид сломи ПСЖ в звездна контрола (видео)

Отборът на Реал Мадрид спечели минимално с 1:0 срещу Пари Сен Жермен в котролна среща, играна пред 25 хиляди зрители в Доха. Хесе Родригес отбеляза единствения гол в 19-ата минута. Двубоят беше назначен като част от сделката за Карло Анчелоти миналото лято.

Алваро Мората поведе "бялото" нападение, подпомаган по двете крила от Хесе Родригес и Кристиано Роналдо. Серхио Рамос и Начо Фернандес изградиха центъра на защитата. Френският тим бе изцяло в титулярен състав, като в атака Лоран Блан гласува доверие на Есекиел Лавеци, Златан Ибрахимович и Единсон Кавани.

Френският тим, който е в Катар от седмица, започна срещата по-силно. В третата минута Кавани сбърка паса при скоростна акция. В 13-ата Ел Матадор опита интересен удар от въздуха, но не сполучи. В 16-ата ПСЖ имаше страхотна възможност. Кавани беше изведен сам срещу Диего Лопес, но стреля в крака на вратаря.

Алогично отборът от "Сантиаго Бернабеу" откри резултата. Мората пусна голов пас към Хесе, който технично търкули топката вдясно на вратаря Сиригу. Последва още по-мощен натиск на момчетата на Лоран Блан. В 22-ата левият бек Дин шутира покрай далечната греда. В 25-ата Ибра свали с гърди към Лавеци, при чийто шут от въздуха топката мина над гредата. В 27-ата Матуиди също не беше точен с изстрел покрай далечната греда.

В 34-ата Златан изведе страхотно Кавани, но на неговия удар от въздуха не стигнаха сантиметри. В 39-ата "лос бланкос" бяха много близо до втори гол. Кристиано Роналдо даде страхотно начало на атаката, а Хосе Родригес уцели гредата, изправил се сам срещу Сиригу. Минута по-късно Чаби Алонсо сбърка при изнасянето, но Ибрахимович стреля в ръцете на Диего Лопес. Отново Хосе Родригес имаше брилянтен шанс за гол секунди по-късно, но силният му удар размина сглобката.

На почивката Анчелоти смени изцяло отбора си, като пусна в игра 11 резерви. Блан постепенно променяше състава през втората част. В 50-ата Пепе стреля слабо с глава при добра възможност при корнер. В 53-ата Марсело Виейра проби отляво и центрира с външен фалц към Карим Бензема, който овладя на гърди и след завъртяне изстреля мощно топката в напречната греда.

В 57-ата Ибрахимович шутира над целта при фаул от 31 метра. Парижани създаваха положения пред вратаря Хесус, но липсваше точният завършек. Често топката се сервираше във и пред малкото наказателно поле. Така в 67-ата Марсело изчисти рисковано с коляно.

Втората част определено беше по-скучна, като се играеше на по-ниска скорост. В 81-ата Адриен Рабио беше изпуснат при корнер, но стреля с глава малко над гредата. Стотина секунди по-късно Жереми Менез шутира фалцово, но отново малко не стигна топката да влети в мрежата. В края и Лукас Моура беше изпуснат при корнер, но не уцели добре топката с глава.

Реал Мадрид играе със Селта в понеделник. ПСЖ подновява Лига 1 на 11 януари на гости на Аячо.

Снимки: Getty Images/Guliver