Пиронкова срещу японка в първия кръг на квалификациите в Сидни

Първата ракета на България Цветана Пиронкова ще играе с третата поставена в схемата японка Аюми Морита в първия кръг на квалификациите на турнира на твърди кортове в Сидни (Австралия) с награден фонд 710 хиляди долара. 23-годишната Морита заема 60-о място в световната ранглиста.

Това ще бъде четвърта среща между двете, като до този момент пловдивчанката е спечелила предишните три двубоя без загубен сет. Тя победи с 6:0, 6"1 на Индиън Уелс през 2011-а, с 6:3, 7:5 в Токио същата година и със 7:5, 6:2 на Откритото първенство на САЩ през 2012-а. Двубоят е тази нощ и е първи на корт номер 4. Ако се класира за втория кръг Пиронкова ще си осигури 13 точки за световната ранглиста и ще играе срещи победителката от мача между Марина Заневска (Украйна) и представителката на домакините Тами Патерсън.