Гари Родригес блесна срещу каталунските звезди (видео+галерия)

Сборният отбор на Каталуня разгроми с 4:1 Кабо Верде в приятелски мач, игран на стадион "Монтжуик" в Барселона. Като титуляр за гостите започна крилото на Левски Гари Родригес, който направи асистенция и остави добри впечатления с играта си. След негов пробив и центриране Кабо Верде изненадващо поведе с гол на Джанини, но само за 3 минути каталунците нанизаха три попадения и решиха нещата в своя полза. Два от головете бяха дело на нападателя на Еспаньол Серхио Гарсия, а веднъж се разписа Боян Къркич. След почивката Ориол Риера от Осасуна оформи крайния резултат.

Мачът беше дебют като селекционер на Каталуня за Жерард Лопес. Той не можеше да използва някои от водещите фигури в състава на Барселона като Карлес Пуйол, Чави Ернандес и Виктор Валдес, но все пак в състава бяха повикани цели 8 футболисти на Барса - Мартин Монтоя, Кристиан Тейо, Сеск Фабрегас, Жерард Пике, Жорди Алба, Марк Бартра, Серхио Бускетс и Сержи Роберто.

Още в 10-ата минута Родригес, който по всяка вероятност ще напусне Левски през януари, проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Джанини технично отклони топката във вратата на домакините. Футболистът на "сините" опита и още няколко рейда, но постепенно ефективността в играта му спадна, а в средата на второто полувреме беше заменен.

Каталуня изравни много бързо с гол на Серхио Гарсия в 16-ата минута, а само две по-късно нападателят на Еспаньол вкара на празна врата след перфектно подаване на Къркич. Юношата на Барса също се разписа. Това стана секунди след втория гол. Този път ролите се размениха и Гарсия подаде, а Къркич опъна мрежата за 3:1.

След почивката темпото спадна, но Каталуня стигна до още един гол. Негов автор стана Ориол Риера след пас на Кристиан Тейо.

КАТАЛУНЯ - КАБО ВЕРДЕ 4:1 (3:1)
0:1 Джанини (10)
1:1 С. Гарсия (16)
2:1 С. Гарсия (18)
3:1 Б. Къркич (19)
4:1 О. Риера (64)