Волейнационалите надиграха Турция с 3:0 (видео+галерия)

Мъжкият национален отбор на България спечели чисто с 3:0 (25:23, 25:15, 25:20) над Турция в официална контрола, играна в столичната зала "Христо Ботев". Така националите ни завършиха с победа поредицата от четири проверки преди старта на Световната квалификация (3-5 януари 2014). Нашите загубиха предните три контроли.

Селекционерът Камило Плачи подреди на игрището Георги Братоев, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Ники Николов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Теодор Салпаров и не направи промени в състава до края на срещата. Волейболистите ни показаха различен облик от предишните приятелски двубои. Над 1200 човека пък ги подкрепяха в Студентски град, като трибуните се изпълниха за мача.

Тодор Скримов и Цветан Соколов изиграха силен мач, въпреки че бяха измъчван от болежки. В първия гейм при психологическото равенство 23:23 Скримов се нагърби да отиграе печелившо, а след това турците ни подариха последната точка от атака в аут - 25:23. И във втората част Скримов отново беше решаващ в края. Цветан Соколов бе непоклатим в атака, като направи и няколко директгни точки от сервис. Като цяло тимът ни показа много по-стабилно посрещане, а началният удар бе на по-високо ниво.

С изключение на първия гейм, когато имаше известни колебания, впоследствие родните национали доминираха изцяло в мача, като в третата част водеха с огромната разлика от 21:13. Тогава настъпи отпускане, като нашите позволиха на съперника да направи поредица от точки до 22:19. В този момент нашите се взеха отново в ръце и затвориха гейма и мача в своя полза.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg