За трета поредна година: Далас аут след загуба в последния мач

Традиционният новогодишен колапс на Далас се случи въпреки отсъствието на Тони Ромо. Заместникът му Кайл Ортън метна два интерсепшъна, като последният от тях – 1:43 мин. преди края на около 40 ярда от потенциален победен фийлдгол. Далас загубиха от Филаделфия с 22:24 и изтърваха титлата в НФК Изток. „Каубоите” завършват сезона с показатели 8-8 и вън от шестицата за плейофите в НФК.

Грийн Бей спечелиха за трета поредна година титлата в НФК Север след тъчдаун в последната минута. Арън Роджърс намери с 48-ярдов пас върналия се след два месеца отсъствие заради счупен крак Рандъл Коб и забравен в ендзоната уайд рисийвърът на „опаковчиците” донесе решителните точки за 33:28 като гости на Чикаго. Грийн Бей спечелиха три от последните си четири мача и грабнаха №4 в схемата в НФК.

Ню Орлийнз грабнаха последната квота в НФК след 42:17 срещу Тампа Бей. В последния си мач пред домашна публика за сезона Дрю Брийс се отчете с показатели 24 от 31 за 381 ряда с четири тъчдаун паса и един по земя и остана на малко повече от точка от перфектния рейтинг. Пиер Томас също се разписа, а „светците” преодоляха общо 468 ярда в нападение.

В АФК Сан Диего влязоха под №6 по криминален начин. След ранните загуби на Балтимор и Маями „светкавиците” просто трябваше да победят резервите на Канзас Сити и влизаха в плейофите. На старта на последния период домакините губеха с десет точки, но се добраха до продължение, след като кикърът на КС Райън Съкоп пропусна фийлдгол от 41 ярда. В допълнителния период Ник Новак бе точен от 36 ярда за 27:24 и АФК Запад вкараха три отбора в плейофите.

Пейтън Менинг счупи рекорда на Дрю Брийс за подадени ярдове в един сезон. Топпретендентът за MVP приключи раздаде пасове за 266 ярда още до почивката при гостуването на Денвър в Оуклънд и седна на пейката. Менинг завърши сезона с 55 тъчдауна и 5477 ярда. Денвър спечелиха с 34:14 и за втора поредна година си осигуриха домакинско предимство в хода на плейофите в АФК.