Летящ старт на Григор Димитров през новия сезон (ГАЛЕРИЯ)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели по впечатляващ начин първия си мач през новия сезон. 22-годишният Димитров, поставен под №5 в основната схема, помете с 6:2, 6:3 холандеца Робин Хаазе в среща от първия кръг на турнира в Бризбан (Австралия). Миналата година Григор достигна до финала, където загуби след оспорвана битка в два сета от британеца Анди Мъри. Олимпийският шампион не участва тази година, а водач в схемата е носителят на рекордните 17 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер (Швейцария). Димитров и Федерер могат да се срещнат на финала.

Във втория кръг Димитров ще играе с хърватина Марин Чилич, който надделя в тежък двубой над Денис Истомин (Узбекистан) с 6:7 (3), 7:6 (5), 6:4.

В първия си мач срещу 43-ия в световната ранглиста Хаазе, Григор сервираше много силно през цялото време и не даде нито една точка за пробив на противника си. Българинът записа 6 аса и допусна само една двойна грешка. Григор спечели 91% от точките, разиграни при негов първи сервис и 75% от точките при втори сервис.

Първата точка за пробив в мача бе за Григор. В четвъртия гейм, при резултат 2:1 за българина, Димитров стигна до предимство, но Хаазе взе следващите три точки и спаси подаването си. В шестия гейм обаче 22-годишният хасковлия отново създаде проблеми на Хаазе в подаването на холандеца и с втория си брейкпойнт в мача при 30:40 реализира пробив за 4:2. В следващия си сервис-гейм 23-ият в световната ранглиста българин изостана с 0:30 в резултата, но спечели 4 поредни точки и авансът му стана сериозен - 5:2. Веднага след това се стигна до 0:40 в подаването на холандеца, но Хаазе се добра до равенство. Последваха обаче нови две точки за пробив за Григор, българинът реализира петия си сетпойнт и първата част приключи.

Във втория сет Григор осъществи пробив в четвъртия гейм за 3:1 и победата вече изглеждаше съвсем близо за българина. Димитров продължи да бъде безпощаден в геймовете, в които сервираше и затвори мача след по-малко от час - за 58 минути.

С победата днес Григор Димитров си осигури 20 точки за световната ранглиста, а при нов успех ще вземе 45 точки. Като миналогодишен финалист, българинът има да защитава 150 точки.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА НА ГРИГОР ДИМИТРОВ С РОБИН ХААЗЕ ВИЖТЕ ТУК!