България загуби от Турция в контрола, Скримов с контузия

Мъжкият национален отбор на България по волейбол загуби първата си контрола с националите на Турция. При закрити врати в зала "Христо Ботев" в София тази вечер българските волейболисти отстъпиха с 1:3 (25:23, 21:25, 24:26, 21:25).

Националите бяха без капитана си Тодор Алексиев, а по време на втория гейм болка в коляното усети и Тодор Скримов и бе заменен от Станислав Петков.

България спечели първата част, благодарение най-вече на по-успешните си начални удари. След това обаче турците направиха повече асове, като се възползваха и от повечето непредизвикани грешки в играта на домакините. В четвъртия гейм, в която в игра се появи Андрей Жеков, блокадата на гостите имаше решаваща роля за спечелването на мача.

Цветан Соколов заби 22 точки (2 аса, 56% ефективност в атака), 43% ефективност в атака, 45% перфектно и 65% позитивно посрещане).

За Турция се отличи Метин Той с 19 точки.

Утре от 17,30 часа в столичната зала „Христо Ботев“ България отново излиза срещу Турция в официалната среща. Входът за мача е 2 лева.

БЪЛГАРИЯ – ТУРЦИЯ 1:3 (25:23, 21:25, 24:26, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 1, Цветан Соколов 22, Тодор Скримов 3, Валентин Братоев 12, Виктор Йосифов 7, Николай Николов 7 – Теодор Салпаров-либеро (Андрей Жеков, Светослав Гоцев, Станислав Петков 5)
Старши-треньор: Камило Плачи
ТУРЦИЯ: Улус Къяк 2, Чапкъноолу 6, Метин Той 19, Гьокхан Гьокгоз 2, Бурутай Субъшъ 9, Ресул Текели 9 – Хасан Йешълбудак-либеро (Джан Айвазоолу 6, Доган 11, Мустафа Коч, Гюлмезоолу)
Старши-треньор: Емануеле Дзанини.