Лукойл измъкна победата в Ямбол

Шампионите от Лукойл Академик се измъкнаха с трудна победа при гостуването си на Ямбол в негостоприемната зала "Диана". "Студентите" изиграха изключително слабо първо полувреме, но през втората половина на двубоя успяха да се окопитят и да стигнат до крайния успех с 84:80.

Воденият от Юлиян Радионов отбор на домакините изигра отлична първа част, в която наниза цели 30 точки на именития си съперник, оттегляйки се с аванс от 30:23 след 10 изиграни минути. Втората четвърт на двубоя отново предложи висока резултатност, а ямболии бяха начело от началото до края, за да поведат с 55:48 след едно полувреме.

Тройка на Стоян Петков даде на Ямбол преднина от 58:48 веднага след подновяването на играта, но Лукойл реализира 10 поредни точки, за да изравни - 58:58. Двата тима си размениха водачеството още няколко пъти, преди Лукойл да дръпне с 68:67 след три части.

Ямбол се държа равностойно с шампионите и през цялата последна четвърт, като в средата и поведе със 76:74 след тройка на Павлин Иванов. Две поредни успешни атаки на Александър Янев дадоха на гостите аванс от 76:78, а в последствие те не го изпуснаха до изтичането на времето. Чавдар Костов фиксира крайния успех на Лукойл с два наказателни удара за 80:84.

Божидар Аврамов се представи на отлично ниво за победата - 27 точки, 6 асистенции и 5 борби. Юре Лалич и Чавдар Костов добавиха 13 и 11 точки, докато Александър Янев се включи отлично от пейката с 8 точки, 11 борби и 4 асистенции.

Васил Кьосев наниза 20 точки за Ямбол, Павлин Иванов и Станислав Говедаров добавиха по 17, докато новото попълнение на тима Димитър Маринчешки се отчете с 5.