Гълъбинов и Авелино с нова победа по пътя към Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов и неговият тим Авелино продължават доброто си представяне през този сезон в Серия "Б". В днешния 21-и кръг от първенството отборът победи трудно с 2:1 Падова. 24-годишният нашенец отново бе титуляр, но нямаше късмета да се разпише, а дори бе изритан лошо през първото полувреме и затова в 65-ата минута бе заменен от Сончин. В герой за Авелино се превърна Марио Арини, който вкара и двата гола срещу тима от северна Италия, за който втори пореден мач титуляр бе един от големите голмайстори в историята на Лацио Томазо Роки.

Още в четвъртата минута Арини даде преднина на домакините, но в 11-ата минута с гол отблизо Мелкиори изравни. Гълъбинов стреля високо в аут в 17-ата минута. Малко по-късно той изработи първия жълт картон за гостите, след като бившият играч на Наполи Сантакроче му влезе лошо в краката.

През втората част Гълъбинов отново стреля високо над вратата преди да бъде заменен. Това не бе от най-добрите мачове през сезона на юношата на ЦСКА, но въпреки това 8000 зрители го изпратиха с аплодисменти предвид осемте му гола този сезон.

Две минути, след като българинът напусна терена трибуните отново станаха на крака. Домакините направиха страхотна контраатака, завършила с втори гол на Арини, който с глава не остави шансове на резервния вратар Коломби, който се появи буквално секунди по-рано в игра на мястото на контузения страж Мацони.

Авелино вече има 37 точки и продължава да изостава на три от лидера Палермо, който надви с 2:1 като гост Кротоне. В дербито на кръга вторият Емполи победи със същия резултат третия до днес Пескара далеч от дома и има 39 точки, докато "делфините" останаха с 34.