Евертън се намести между Челси и Ливърпул поне за малко (видео)

Евертън победи с 2:1 Саутхамптън на „Гудисън Парк“, благодарение на което „карамелите“ изпревариха градския си съперник Ливърпул и изравниха по точки Челси преди голямото дерби между тези два отбора. Шеймъс Коулмън изведе домакините напред, но Гастон Рамирес изравни в 71-ата минута след груба грешка на Жоел Роблес. Ромелу Лукаку донесе победата на Евертън в 74-ата минута, слагайки край на серията си от шест мача без гол.

Жоел Роблес започна за първи път на вратата на Евертън в двубой от Премиър лийг, след като титуляря Тим Хауърд изтърпяваше наказание заради червения си картон срещу Съндърланд. Гарет Бари също бе санкциониран заради натрупани картони. Лейтън Бейнс обаче се завърна на левия бек след контузия, докато Фил Ягиелка бе аут заради разтежение.

Келвин Дейвис, Деян Ловрен и Джеймс Уорд-Праус стартираха за „светците“.

Шеймъс Коулмън отри резултата в деветата минута, когато проби от дясно и със страхотен удар по диагонала вкара много красив гол за 1:0. Пет минути преди почивката Адам Лалана бе на сантиметри от това да изравни, след като се освободи много технично от бранителите в синьо, но изстрелът му мина в непосредствена близост до дясната греда.

През втората част Рос Баркли пропусна пред вратата на Дейвис, а Джей Родригес бе близо до изравняването. В 71-ата минута изравняването стана факт, след като Гастон Рамирес стреля от близо 30 метра, а Жоел Роблес се намеси ужасяващо, позволявайки на топката да мине между ръцете му. Само три минути след това Ромелу Лукаку обаче възстанови аванса на „карамелените“ след перфектна атака на Евертън. Пиенаар намери Макарти по десния фланг, той подаде много хитро към Лукаку, който простреля Дейвис, слагайки край на головата си суша. В последната минута Лукаку пропусна да направи победата на Евертън още по-изразителна.

Евертън се изкачи на четвърто място, преди да се е изиграл последния двубой от кръга между Челси и Ливърпул. „Светците“ са девети с 27 точки.