Баските разбиха Перу

Отборът на Страната на баските разгроми с 6:0 Перу в приятелски мач, игран на "Сан Мамес" в Билбао. По два гола за домакините отбелязаха Ариц Адурис и Иманол Агирече. Нападателят на Атлетик (Билбао) Адурис откри резултата в 12-а минута, а десет по-късно Роберто Торес удвои. Адурис вкара втория си гол в двубоя в 40-а минута, преди да бъде заменен от Иманол Агирече. Нападателят на Реал Сосиедад се разписа в 49-а и 52-а минута. Маркел Сусаета оформи крайното 6:0 десет минути преди последния съдийски сигнал. Испанските региони Каталуня и Страната на Баските имат свои футболни отбори, които играят приятелски мачове, но не и официални двубои.