Боби Райън вкара гол в края на третата част, за да изведе Отава до успех над Бостън

Боби Райън вкара гол в края на третата част, за да изведе Отава до победата с 4:3 над Бостън в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Патрик Уиъркиоч, Зак Смит и Кори Коначър вкараха за сенаторите, а Крейг Андерсън отрази 29 удара. Жаром Игинла, Даниъл Пейли и Давид Варсовски бяха точни за Бостън. Туука Раск допусна три гола от 12 удара преди да бъде заменен от Чад Джонсън, който допусна един гол от 18 удара към вратата.

Саку Койву отбеляза два гола, включително победния 51 секунди след началото на продължението при успеха на Анахайм над Финикс с 3:2. Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм печели десети пореден мач. Андрю Колиано направи 2:0 с 11-ия си гол за сезона, а Койву му асистира. Чехът Мартин Ханзал и Майк Рибейро бяха точни за тима на Финикс, който губи всичките си четири мача с Анахайм този сезон.

Капитанът Хенрик Зетеберг отбеляза гол в първия си мач след завръщане от контузия, а Детройт победи Флорида с 4:3. Брендън Смит, Густав Никвист и Даниел Алфредсон същи за разписаха за Детройт, а Павел Дацюк направи две асистенции. Йонас Густафсон отрази 30 удара. Зетеберг, който е лидер на тима с 31 точки (12 гола и 19 асистенции, пропусна последните 11 мача заради травма на гърба.

Шон Бергенхайм вкара два гола, а Ник Бьогстад добави един за Флорида. Кори Шнайдер отрази 30 удара, а Травис Заяц вкара победния гол 6:57 минути преди края при успеха на Ню Джърси с 2:1 като гост над Ню Йорк Айлендърс.