Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Крис Бош спаси Маями срещу Портланд (видео)

Шампионът Маями Хийт записа 27-а победа от началото на редовния сезон в Националната Баскетболна Асоциация, след като се наложи при гостуването си на Портланд Трейл Блейзърс със 108:107.

Крис Бош беше над всички в селекцията на „Горещите” и приключи с „дабъл-дабъл” – 37 точки и 10 борби, а Дуейн Уейд и Майкъл Бийзли вкараха съответно по 16 и 12 точки за успеха.

Уесли Матюс наниза 23 точки за Трехл Блейзърс, с 22 точки завърши ЛаМаркъс Олдридж, а Робин Лопес и Деймиън Лилард се прибраха в съблекалнята съответно с по 17 и 16 точки.

Маями тръгна добре в мача и успя да поведе с пет точки, но след това домакините се активизираха и се добраха до пълен обрат – 34:30. През втората четвърт ситуацията на терена не се промени, което даде възможност на Портланд да се оттегли на почивката с крехък аванс – 62:58.

В началните минути на второто полувреме гостите от Флорида успяха за момент отново да излязат напред, но Трейл Блейзърс отговориха с успешни стрелби на Матюс, Олдридж и Уилямс, с което изведоха тима си с пет точки напред – 88:83.

Драмата в заключителната последна четвърт бе пълна, след като 4:05 минути преди финалната сирена резултатът бе изравнен след тройка на Бош – 96:96. В отговор на това Батум и Олдридж вкараха серия от наказателни удари за 107:105 при 7 секунди до края, но в последната атака Уейд намери непокрития Крис Бош, който стреля от далечно разстояние със сирената и донесе успеха на Маями – 108:107.