Манчестър Сити превзе първото място в Англия след трудна десета победа у дома (видео)

Тимът на Манчестър Сити се изкачи на първото място в английската Висша лига, след като стигна до измъчен успех с 1:0 над затъналия Кристъл Палас на своя "Етихад Стейдиъм" и по този начин изпревари Арсенал, който играе мача си от 19-ия кръг утре. Възпитаниците на Мануел Пелегрини регистрираха десетата си поредна победа на собствен терен, което е най-голямото оръжие на "гражданите" в битката за титлата. Единственото попадение в мача реализира босненският нападател Един Джеко в 69-ата минута на срещата. Тогава той с мощен удар отблизо препарира Хулиан Сперони, за да донесе трите точки на своя тим срещу сърцатата отбрана на "орлите". Това бе и юбилейният 50-и гол на Джеко с екипа на Манчестър Сити след трансфера му от Волфсбург на стойност 30 милиона английски лири.

Гостите демонстрираха изключително стабилна игра и бяха много близо до това да станат първият тим, който си тръгва с точка от "Етихад". Въпреки сериозните трудности обаче домакините за втори пореден мач успяха да измъкнат трите точки, както го сториха преди няколко дни срещу Ливърпул и това им донесе първото място в класирането, макар и само за ден. Това бе четвъртата поредна победа на Манчестър Сити в английската Висша лига, като за последно "гражданите" не са стигали до трите точки на 7 декември, когато завършиха наравно 1:1 със Саутхамптън. Именно в натоварения график на последния месец от 2013 година обаче възпитаниците на Мануел Пелегрини събират пълен актив от точки и това им донесе излизането на първото място в таблицата.

Преди почивката домакините доминираха, но не успяха да стигнат до попадение, а най-интересната ситуация за първите 45 минути бе самоотвержена проява на техния вратар Джо Харт, който се хвърли да изпревари Камерън Джероум за една топка в наказателното си поле, успя да го стори, но получи и сериозна аркада под окото си, след като бутоните на Джероум се врязаха в лицето му. Въпреки големия разрез и сериозния оток, който го последва, английският национал доигра мача и дори в 66-ата минута демонстрира, че може да бъде решителната фигура за своя тим.

Минута преди това Един Джеко даде аванс на домакините, след като получи топката от Хесус Навас и с мощен удар от точката на дузпата опъна мрежата зад Сперони за 1:0. Само секунди след това обаче гостите можеха да стигнат до изравняване на резултата, след като Джоел Уорд отправи опасен удар към Харт, но той бе на мястото си и парира, за да запази аванса на своя тим.