Сменят Тонев при равенство на Астън Вила (видео)

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр мача на своя тим срещу Суонзи и игра един час при равенството 1:1 на бирмингамци като домакин на уелския тим. Тонев игра активно по дясното крило, но за пореден път не успя да блесне с изявите си и бе заменен от Либор Козак след час игра. На терена неговият тим не съумя да стигне до трите точки, макар с точката да прекъсна серията си от четири поредни поражения в английския елит.

Капитанът на домакините Габриел Агбонлахор откри резултата с попадение още в седмата минута на срещата. Той бе изведен очи в очи срещу вратаря Герхард Тремел от Андреас Вайман и с прецизен удар по тревата даде аванс на "виланите".

Гостите обаче успяха да изравнят с попадение на своя таран Ролан Лама в 36-ата минута. Тъмнокожият нападател бе оставен непокрит на далечната греда при центриране от лявото крило и от непосредствена близост прониза Брад Гузан.

След почивката гостите бяха тези, които доминираха играта, но не успяха да материализират своето превъзходство и да нанесат пета поредна загуба на Астън Вила. Донатан Де Гузман бе най-близо до това да отбележи победен гол за Суонзи, след като изпълни отлично пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над гредата.

В крайна сметка и двата отбора разочароваха феновете си, които се надяваха евентуална победа в края на 2013 година да им донесе повече спокойствие за техния любим отбор. Ремито остави двата съперника съответно на четири и пет точки над зоната на изпадащите отбори във Висшата лига.