Уелбек и Де Хеа измъкнаха Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед победи трудно Норич с 1:0 на „Кероу Род“, записвайки шеста поредна победа във всички състезания. Единственото попадение реализира Дани Уелбек в 57-ата минута, а шампионите изиграха много слаб мач, като особено през първото полувреме бяха надиграни от своя съперник и само добрите намеси на Давид де Хеа лишиха домакините от гол.

Мениджърът на „червените дяволи“ Дейвид Мойс бе направил пет промени в своя стартов състав в сравнение с тези, които победиха Хъл Сити на Боксинг дей. Големият отсъстващ беше Уейн Рууни, който изобщо не пътува с отбора. На негово място започна Хавиер Ернандес. Неманя Видич, Майкъл Карик, Райън Гигс и Шинджи Кагава също стартираха двубоя.

Ръсел Мартин, Райън Бенет и Уес Хулахан бяха титуляри за Норич.

В 16-ата минута Норич бе много близо до това да поведе, след като Ръсел Мартин бе изведен добре от Снодграс и стреля силно по диагонала, но Де Хеа изби, а след това Смолинг изчисти в корнер, изпреварвайки Хулахан. Малко след това стражът на „червените дяволи“ се намеси решаващо за втори път, избивайки удар на Хуупър. В 36-ата минута Де Хеа се отчете с трета намеса, улавяйки изстрел с глава на Басонг, а малко след това, в рамките на минута, шутове на Снодграс и Хулахан бяха блокирани от бранители на гостите. В самия край на частта Манчестър Юнайтед създаде и първото си положение от началото на тази среща. Ашли Йънг намери Ернандес, който стреля с левия крак, но Ръди спаси.

В 49-ата минута Йънг стреля над напречната греда, а в ответната атака Редмънд пропусна поредното положение, открило се пред домакините, след като стреля от чиста позиция на сантиметри встрани от вратата на Де Хеа.

Дани Уелбек, който се появи като резерва за началото на втората част, изведе „червените дяволи“ напред в резултата в 57-ата минута. Райън Бенет се опита да изчисти една топка в половината на Норич, получи се рикошет в Уелбек, а след това Ернандес продължи към своя партньор в атака. Уелбек премина покрай Ръди – 0:1.

В 71-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Хулахан бе притиснат от Евра и Видич, но главният рефер Фил Дауд подмина ситуацията.

С четвъртата си поредна победа в Премиър лийг Юнайтед се доближи на две точки от топ 4, преди да са се изиграли утрешните мачове от 19-ия кръг. „Червените дяволи“ са на шесто място с 34 точки, докато Норич е 14-и.